מהי שיטת ה-™TRE?

™Tension & Trauma Releasing Exercises) TRE) הם ראשי תיבות לועזיים של תרגילי שחרור מתח וטראומה.

™TRE היא טכניקה פשוטה העושה שימוש בתרגילים לצורך שחרור דחק (סטרס) ומתח שהצטברו בגוף כתוצאה מנסיבות חיים יומיומיות, מסיטואציות קשות, ממצבי דחק אקוטיים או מתמשכים, או מחוויות חיים טראומתיות (כגון אסונות טבע, אלימות חברתית או אלימות במשפחה).

™TRE הוא סדרה של שישה תרגילים העוזרים בשחרור מתח עמוק מהגוף על ידי הפקת תהליך רצוני של רעד בשרירי הגוף הנקרא רעד שרירי נוירוגני. ייחודיות הטכניקה הזו טמונה בעובדה שרעד זה מקורו עמוק בתוך ליבת שרירי המותניים. הרעידות העדינות האלה מהדהדות כלפי חוץ לאורך עמוד השדרה ומשחררות מתח מהעָצֶה (סקרום) ועד הגולגולת.

התרגילים הם סדרה פשוטה של מתיחות שמשתמשים בהן בכדי לעורר בעדינות את רעידות השרירים הרצוניות האלה.

לאחר כמה פגישות ואחרי שלומדים את הטכניקה ושולטים בה היטב, ניתן להאיץ את תרגילי החימום או להחליף אותם בתרגילים שאת/ה עושה בדרך כלל, כמו הליכה או יוגה, ואז הטכניקה הופכת להיות שיטה מהירה ויעילה ועקבית להרפיה. עם הזמן, הרעידות האלה יעוררו את עצמן באופן טבעי במצב מנוחה לצורך הפחתת דחק או מתח כזה או אחר שהצטבר במהלך היום.

אלפי אנשים ברחבי העולם משתמשים ב- ™TRE ככלי יעיל לשחרור דחק טראומתי כרוני, מתח פיזי וטראומה נפשית. שיטת ™TRE הופכת במהירות להיות הדרך הפופולארית לשחרור דחק, מתח, וחרדות יומיומיים הנוצרים בעקבות הלחצים היומיומיים של החיים. 
       
כדי לקרוא עוד על היתרונות של ™TRE לחץ כאן

anya bloom