לחוות וללמוד

פרטים נוספים למעוניינים ללמוד ™TRE:

מהי הדרך הטובה ביותר ללמוד ™TRE?

TREהדרך הטובה ביותר ללמוד ™TRE היא להשתתף בסדנת ™TRE או לקבל הדרכה מ- TRE™ Practitioner מוסמך באזור מגוריך שידריך אותך בתרגילים. תוכל/י ליצור איתי קשר או לעיין ברשימת הסדנאות המתוכננות.כמה זמן נדרש בכדי לעשות ™TRE?

TREכמו בכל שיטה חדשה, יתכן ויידרש קצת זמן כדי להתרגל ™TRE. למרות שהתרגילים בנויים בצורה קלה ופשוטה ללמידה, לחלק מהאנשים החוויה יכולה להיות דומה לרכיבה על אופניים, לקפיצה בדלגית או כמו ללמוד לעשות סקי – ויתכן ויידרש קצת תרגול. ברגע שלמדתם את התרגילים והצלחתם להפיק רעידות מספר פעמים, התהליך יתקדם הרבה יותר מהר. אנחנו ממליצים על 15 דקות של שחרור רעידות/צמרמורות למפגש אחד. עם זאת, יש אנשים שבשבילם החוויה כל כך חיובית ולכן הם מאריכים הרבה מעבר להמלצת הזמן שלנו. עם הזמן, חלק ממתרגלי ה-™TRE מגלים כי הם לא צריכים לעשות את תהליך האימון המלא וכי הם מצליחים להפעיל את השחרור גם מבלי שביצעו את סדרת התרגילים המלאה.


האם אני יכול להיעזר ב-™TRE בכדי לשחרר דחק/מתח בזמן צפייה בטלוויזיה, או כחלק משגרת אימונים אחרת?

TREכן, למעשה אצל אנשים רבים הסחת הדעת המתקבלת על ידי פעילות אחרת מאפשרת לגוף לשחרר מתח ללא כל הפרעה של אגו/נפש/מחשבות בתהליך. אצל אחרים, ההתמקדות בגוף יכולה להיות מועילה ומבריאה. בכל מקרה, זוהי החלטה אינדיבידואלית המבוססת על העדפה אישית.באיזו תדירות כדאי  לתרגל ™TRE?

TREברגע שלמדת את תהליך ה-™TRE ונוח לך עם התהליך, תוכל, אם תרצה, לתרגל ™TRE בכל יום. אנחנו ממליצים לתרגל ™TRE לפחות פעמיים בשבוע. עם זאת, גם שימוש מזדמן ב-™TRE יועיל בהפחתת מתח שרירים עמוק.
מה המשמעות של רעידות חזקות או עדינות?

TREרעידות חזקות הן אינדיקציה לכך שהשרירים הגדולים בגוף מפרקים מתח "דמוי-קרחון" בשרירים. מחסומי מתח אלה מייצרים רעידות חזקות עד שהם מתפרקים והאנרגיה יכולה לזרום יותר בקלות. התנודות העדינות יותר חשובות באותה מידה בתהליך העיבוד מחדש של דפוסי החזקת המתח שלנו. השתדלו להימנע מאבחון חוזק הרעידות ומשמעותו. התהליך יגבר ויחלש בעוצמה משתנה ועליכם לתת אמון בגוף שהוא עושה בדיוק מה שצריך על מנת לשחרר מתח כלוא.  


האם התרגילים גורמים לרגשות לצוף לפני השטח?

TREהתרגילים גורמים לרפיון שרירים מתוחים ולכן רגשות קבורים עשויים לעלות ולצוף אצל אנשים מסוימים במהלך הרפיית השרירים העמוקה. אחרים מדווחים על כך שאין רגש מסוים שעולה ושהם חווים רק רעד פיזי המוביל להפחתת דחק. שתי הסיטואציות מצוינות. כל מפגש הוא ייחודי. הגוף פשוט עושה את מה שצריך לעשות. המטרה היא לאפשר לתהליך להתגלות מעצמו.


anya bloom